דרכי הגעה

דרכי הגעה

מכיוון שאין עדיין טיסה ישירה מישראל לקפריסין הטורקית, חשוב להכיר בעובדה שעבור חופשה בחלק זה של קפריסין עדיין קיימות דרכים אחרות להגעה נוחה ופשוטה.

דרך לרנקה

מדובר על האפשרות שרבים בוחרים בה. הגעה אל נמל התעופה הבינלאומי בלרנקה מישראל ובהמשך מעבר לקפריסין הטורקית דרך אחת מנקודות המעבר בגבול הירוק. חלק מנקודות המעבר נמצאות באזור עליו אחראים עדיין הבריטים – בעיר דקליה, ועוד שתי נקודות מעבר שונות בעיר ניקוסיה המחולקת בין קפריסין היוונית לטורקית – המעבר הרגלי Ledra ומעבר נוסף באמצעות רכב – מעבר Metehan. אין כל צורך בוויזה על מנת לעבור לצד הטורקי אלא רק להראות דרכון בתוקף, כשהוא איננו מוחתם. 

באמצעות רכב

המעבר באמצעות רכב אינו מתאפשר, כאמור, מעבר Ledra. התשלום עבור הביטוח במעבר הגבול הינו 25 דולרים. בהשכרת הרכב בצד היווני חשוב כמובן לוודא שפוליסת הביטוח לרכב מקיפה גם את הנסיעה בצד הטורקי. הטיפ שלנו הוא בחצייה לצד הטורקי ללא רכב ואז לשכור הרכב שם. זכרו והכינו עצמכם לעובדה שבקפריסין הנסיעה היא בצד שמאל.

חשוב לציין שבשדה התעופה של לרנקה תתבקשו להראות הוכחה להגעתכם לאי עבור שהייה בקפריסין היוונית וזאת למול כך שהקפריסאים היוונים אינם רואים בעין יפה את העובדה שתיירים רבים משתמשים בשדה התעופה של לרנקה כתחנת מעבר לצד הטורקי. אי לכך, חשוב להגיע לשדה התעופה עם ואוצ'ר המוכיח התכוונות לשהות בצד היווני. בחזרה מהצד הטורקי ניתן לקבל ואוצ'ר אותו יספק לכם המלון או פשוט להזמין מלון זול דרך אחד מאתרי האינטרנט, אשר יספק לכם אישור הזמנה כהוכחה על כוונת שהות גם בצד היווני.

דרך טורקיה עצמה

אפשרות הכוללת בעצם טיסה לטורקיה מישראל ומשם טיסה קצרה נוספת לקפריסין הטורקית. יעדה של הטיסה מטורקיה היא אל נמל ארג'ן הנמצא כ-13 ק"מ מהעיר לפקושה – החלק הטורקי של העיר ניקוסיה. כל הטיסות מטורקיה על ארג'ן נעשות אך ורק דרך חברות תעופה טורקיות.

בדרך זו חשוב להבין שאסור בשום אופן לחזור דרך לרנקה. לכן אם הגעתם דרך נמל התעופה ארג'ן יש גם לחזור דרכו. הגעה שלכם ללרנקה תביא אתכם "לזכות" בחותמת שחורה שלא תאפשר לכם יותר להגיע לקפריסין היוונית.

אז מה עדיף?

רוב הישראלים מעדיפים את האפשרות של לרנקה וזאת בשל הסיבה שהדרך מטורקיה עצמה נחשבת לארוכה ומפרכת יותר באופן משמעותי וכך גם לגבי המחיר. מעבר לכך אנו לא תרצו להסתבך עם דרכון בו יראו בפעמים הבאות שנגיע לקפריסין היוונית שטסנו בעבר דרך נמל תעופה ארג'ן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram